AK Parti İlçe Başkanları, meclis baskınını kınadı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi’nde bugün yaşanan CHP baskınıyla ilgili AK Parti İlçe Başkanlarından da tepkiler peş peşe geldi. Bu tepkilerden öne çıkan bazıları şöyle:

MECLİS BASKININA PEŞ PEŞE KINAMA

İzmit İlçe Başkanı Ali Güney: “Mahkemeye gidiyoruz diye Meclisi bastılar! Herşey çok güzel mi oluyor?”

Gebze İlçe Başkanı Recep Kaya: “Aciz Zavallı, Şiddet düşkünlerini kınıyorum. Ülkemizi germek halkımızın huzurunu bozmak için her fırsatta zemin arayanlar şunu iyi bilin ki, milletimiz her zaman olduğu gibi bunun hesabını size yine soracak ve bedelini ödettirecektir. 

Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisini basarak huzursuzluk yaymaya çalışan, güvenlik güçlerini itip kakan bu anlayışı şiddetle kınıyorum.

Bu provakasyon kokan hareketlerin devamı da olabileceği hususunda halkımızı sağduyulu davranmaya çağırıyorum.

Ülkemiz bu tür anlayışlarla çok zaman kaybetti. Artık bu fırsat size verilmeyecek ve Ülkemizin ilerlemesine engel olamayacaksınız.”

 

Körfez İlçe Başkanı Ramazan Tuna: “İşte sizin adalet arayışınız. Hak, hukuk der sürekli yalan, iftira atarsınız. Adalet dersiniz sonra büyükşehir meclisini basarsınız. Şiddetle kınıyorum”

Çayırova İlçe Başkanı Servet Günay: “Adalet Arayanlar, Adaleti En Çok Çiğneyenler!

Kocaeli Büyükşehir Meclisine baskın yaparak, Kongre Merkezinde bulunan güvenlik güçlerini tartaklayarak salona girmeye çalışan zihniyeti kınıyorum. 

Kargaşa ve kaos çıkarmaya çalışan art niyetli zihniyete milletimiz ile beraber fırsat vermeyecegiz.

Bu kirli zihniyet her zaman kendi çalıp kendi oynadığı oyunda, sessiz ve sedasız kalarak olaylarını ört bas etme çabasındadır. 

Artık eski Türkiye yok.. 

Herkes yapılan hadsizliği , yapılmak istenen oyunların farkında. BAŞARAMAYACAKSINIZ..!”

 

Başiskele İlçe Başkanı Mustafa Koral: “Zihniyet aynı, hedef aynı. Adaleti meclis basarak arayanlar yine aynı zihniyet oyunları ile şovlarını yapıyor. Meclis baskınına imza atan CHP’yi kınıyorum. Yaptıklarınızın hesabını yine sandıkta vereceksiniz.”

 

Kandıra İlçe Başkanı Erol Ölmez: “Sokaklarda umduğunu bulamayanlar akıl dışı bir yöntemle sözde adalet aramak için kongre merkezindeki toplantıya girmek istemişler. Dün dövizle yapamadılar, akşam sokağa çıkamadılar, salon basmak akıllarına gelmiş. Keşke danışmalarınızda o salonları doldursaydınız!

Belediye başkanlığı emanet edildiği izmitte hiçbir iş yapmadan sadece laf üreten başkanınızı sorgulasaydınız.  

Hukuk deyip, hukuk dışına çıkanları kınıyorum.”

Özdemir: “Adaletle uzaktan, yakından 

ilginiz olmadığını siz de iyi biliyorsunuz”

 

CHP’lilerin Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısına girerken güvenlik güçlerini tartakladığı baskın görüntülerine bir tepki de AK Parti Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Özdemir’den geldi. Özdemir, şiddete başvuran CHP’lilerin yetersizliğini de ortaya koyduğunu ifade ederek şöyle dedi:

UZAKTAN YAKINDAN ALAKANIZ YOK

“Adaletle uzaktan yakından alakanız olmadığını siz de iyi biliyorsunuz ki, adalet adının altına sığınarak yola çıkıp, halkın seçtiği meclisi basmaya kalkıyorsunuz. Kaos ve şiddetten başka yol bilmez misiniz?

Boşuna dememişler, şiddet yetersiz kişilerin son barınağıdır diye.”  • Cuma 8.4 ° / 1.3 ° Orta kuvvetli yagmurlu
  • Cumartesi 7.7 ° / -0.1 ° Orta kuvvetli yagmurlu
  • Pazar 1.9 ° / -1.2 ° Yogun kar yagisli