Anahtar Kelimeler: AŞILAMA YARADI! YAKASI YEŞİLLENDİ
  • Cumartesi 25.1 ° / 13.1 ° Bulutlar
  • Pazar 26.3 ° / 14.8 ° Açık hava
  • Pazartesi 23.8 ° / 14.8 ° Açık hava

AŞILAMA YARADI! BATI YAKASI BİLE YEŞİLLENDİ

Haziran ayından itibaren aşılamanın hız kazanmasıyla birlikte vaka yoğunluğunun hep en üst seviyede olduğu Batı Yakası ilçelerinde de yoğunluk azaldı.

Ülkemizde Haziran ayında korona virüs aşılamasının hız kazanmasıyla birlikte Kocaeli’de toplamda 1 Milyon 371 bin 194 kişi aşı oldu. Yapılan aşılamada 917 bin 139 kişi birinci dozu, 392 bin kişi de ikinci doz aşıyı tamamladı. Tam kapanmanın ardından aşılamayla birlikte de Kocaeli’de vaka sayısı düşüşe geçmişti. Bu düşüş Sağlık Bakanlığı’na ait HES uygulamasının yoğunluk haritasına da yansıdı.

Yoğunluk haritasında İzmit, Başiskele, Gölcük, Karamürsel, Kartepe ve Kandıra’da vaka yoğunluğu düşük devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın en çok uyardığı İlçe olan Körfez’de de yoğunluğun düşük seyrettiği görüldü. Korona virüs sürecinin en başından itibaren kıpkırmızı bir haritaya sahip olan batı yakası ilçeleri de bu süre zarfında resmen yeşillendi. Gebze, Çayırova, Dilovası ve Darıca’da vaka yoğunluğunda görülen azalma dikkatlerden kaçmadı. Aşılamanın artmasıyla birlikte vakaların daha da azalması bekleniyor.


İşte Kocaeli’de ilçe ilçe vaka yoğunluğu: