Anahtar Kelimeler: BAŞKAN : "HADDİNİ ."
  • Salı 13 ° / 6 ° Parçalı bulutlu
  • Çarşamba 13 ° / 5 ° Bulutlu
  • Perşembe 16 ° / 7 ° Parçalı bulutlu

BAŞKAN IŞIK: "HADDİNİ BİL İ.NE"

Bölgemiz İş Dünyasının sevilen ismi İlhan Akkurt ve Karslılara yönelik asılsız, çirkin ve kabul edilemez söylemler içeren haber hakkında Darıca Ardahan İl Dernek Başkanı Bülent Işık, yasal süreci başlattıklarını açıkladı.

İzmit merkezli yayın yapan bir internet sitesinde bölgemizin başarılarıyla tanınan iş adamlarından Akkurt Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İlhan Akkurt hakkında yapılan asılsız ve mesnetsiz haberin yorum kısmında Karslılar ve Kars camiası hakkındaki çirkin ve ahlaksız söylemler üzerine bir açıklama yapan Darıca Ardahan İl Dernek Başkanı Bülent Işık söz konusu haberi yayınlayan yayın kuruluşunu ve sözde gazeteciyi sert dille eleştirdi.

Başkan Işık açıklamasında; Ülke olarak çok zor bir süreçten geçiyoruz. 2020 yılında Dünyada ve Ülkemizde ardı ardına yaşanan felaketler bugün hepimizin birlik ve beraberlik içinde hareket etmemiz gerekliliğini ortaya koyuyor.
Ülkemizin kurucu iradesinin temellerinin atıldığı Serhat İlleri "Kars Ardahan Iğdır" Kültürel zenginlikleri, vatanperverlikleri ve milli dayanışma ruhunu en üst seviyeye taşıyan yaşam tarzlarıyla birlik ve beraberliğin temellerinin atıldığı 3 ilimizdir. Kocaeli genelinde 200 bini aşan nüfuslarıyla kentimizin gelişimine, kalkınmasına katkı sağlayan hemşerilerimiz aynı zamanda iş dünyasındaki başarılarıyla Ülke ekonomisine ciddi katkılar sağlamaktadır. Sözde gazeteci kisvesi altında kirli kalem sahiplerinin hedef aldığı Sayın İlhan Akkurt çalışkanlığıyla, başarılarıyla ve hayırseverliğiyle hem bizlerin hem de tüm Kocaeli halkının gönüllerini fethetmiş mümtaz bir kişiliktir. Kendisi hakkında yapılan asılsız ve çirkin haber ve yorumları kabul etmek mümkün değildir. Hele de Sayın Akkurt üzerinden Karslıların ve Kars İline yönelik yapılan iğrenç yorumlara tahammülümüz hiç yoktur. Hakkında onlarca yolsuzluk, şantaj, yalan haber, iftira ve terör suçlaması bulunulan ve kendisini "İ.ne" olarak yine kendisi tescil eden şahsın halen Kocaeli genelinde yayıncılık yapabilmesine müsaade edilmesini anlayamıyorum. Haddini bil Güngör. Karslılar Cami duvarıdır, buraya pisleme" dedi.

Başkan Işık açıklamalarının son bölümünde "Karslıların ruhunda fedailik, zorbalık yoktur. Karslıların ruhunda Vatanperverlik, insana sevgi ve inanç vardır. Ben bu kentin ve Ülkenin geleceği adına siyaset, bürokrasi, iş dünyası, sanat ve spor dünyasında başarılarıyla göğsümüzü kabartan yüzlerle ismi seninle tek tek tanıştırırım. Yeter ki sen tanışmak iste. Darıca Ardahan İl Derneği olarak Yönetim Kurulumuzun oy birliği ile Kars halkını, Kars İlini ve kıymetli hemşerimiz İlhan Akkurt'u hedef alan haberi yapan sözde gazete ve gazeteci hakkında hemşerilerimizi temsilen tüm yasal müracaatları yaparak haklarında cezai işlem yapılmasını yüce Türk Adaletinden talep edeceğiz. Sayın Akkurt'a ve tüm hemşerilerimize bu çirkin saldırının hesabını soracağız" dedi.