Anahtar Kelimeler: Büyükakın’ ulusal medya sevdası
  • Cumartesi 17 ° / 5 ° Sağanak
  • Pazar 8 ° / 3 ° Fırtına
  • Pazartesi 10 ° / 2 ° Parçalı bulutlu

Büyükakın’ın ulusal medya sevdası

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın son günlerde ulusal medyada fazlasıyla yer alması dikkat çekiyor.

Yıllarca İstanbul ve Ankara’nın gölgesinde kalan, İstanbul’a yakın olmasına rağmen yatırımlar konusunda oldukça cimri davranılan Kocaeli, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından yıllardır görmediği ilgiyi görüyor. İstanbul ve Ankara’nın kaybedilmesiyle birlikte Kocaeli Büyükşehir Belediyesi hem devlet yatırımları noktasında hem de ülke gündeminde sıklıkla yer almaya başladı. Öyle ki Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ı neredeyse her hafta başka bir ulusal kanalda izlemeye başladık.

ŞİMDİ DE TRT

Ülke TV, TV 24, CNN, Ekotürk TV gibi kanalların yanı sıra Cüneyt Özdemir’in Youtube kanalına da konuk olan Başkan Büyükakın geçtiğimiz haftalarda Milliyet ve Dünya Gazetesi’ne de demeçler vermişti. Başkan Büyükakın ulusal kanal macerasına TRT’yi de dahil etti. TRT 1’de Dr. Halit Yerebakan’ın Hayatın Ritmi programına konuk olan Başkan Büyükakın burada Tıbbi Aromatik Bitkiler projesi hakkında bilgi verdi.

HER HAFTA AYNI REKLAM

Başkan Büyükakın’ın katıldığı programlarda ve gazetelere verdiği demeçlerde tıbbi aromatik bitkiler projesini ön plana çıkarması da dikkatlerden kaçmıyor. Kandıra’ya 80 milyon TL’lik katkı sağlayacak proje Başkan Büyükakın’ın katıldığı her programda gündeme getirilerek, detaylı bir şekilde anlatılıyor. İstanbul ve Ankara’nın kaybedilmesiyle birlikte yıldızı parlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın ulusal medya macerasının nasıl devam edeceği ise merak ediliyor.