Öztürk Dursun
26.03.2020 19:45:45
Cevat bey Anlaşılan sen CHP li değil birilrinin tavsiyesiyle bu partiden meclis üyesi olmuşsun. Başka birisinin ağzıyla konuşuyorsun. Partiden istifa ettiğini söylüyorsun ben seni belediye meclisinde beni temsil et diye oy verdim. O zaman meclis üyeliğindende istifa et.

Ali koç
27.03.2020 13:26:58
Belediye meclisi üyemiz önce kutluyorum ama istifasını onaylamiyorm varsa bir sıkıntı örgütte kalarak mücadele etmek olmalıdır istifa kolayciliktir tamda zorgunlerde geçtiğimiz bu dönemde istifa hoş olmamıştır kendisine binlerce oy veren seçmene saygısızlıktır doğru bulmuyorum ataturk uyum diyor sevgili meclis üyesi doğrudur ölçü aleti yok elimde ama atatürkçülük zoru başarmak tir haksızlığa karşı koymaktır adaletsizlige karşı koymaktır mücadele etmektir zoru basarmaktir kalarak mücadele etmenizi dilerdim ali koç chp cayirova eski ilçe başkanı kocaeli nabizada yeni yayın hayatında başarılar dilerim şartlar Ne olursa olsun ilkeli haberden ödün verilmemeli tüm çalışanlarına selamlar sevgiler

Fevzi Çiftçi
29.03.2020 21:55:59
Cevat bey sizi iyi anlıyorum.Istifa yerine sabır ve metanet gösterip partide kalsaydınız daha şık olurdu.Meclis üyeleriyle iyi olmanıza sevindim.Bundan sonraki yaşamınızda başarılar,sağlıklar dilerim.

  • Cuma 31.5 ° / 19.7 ° Bulutlar
  • Cumartesi 31.8 ° / 20 ° Dağınık bulutlar
  • Pazar 29.8 ° / 19 ° Bulutlar

Cevat Yalçın İstifa Sürecini Gazetemize Anlattı.

Darıca Belediyesi Meclis Üyesi Cevat Yalçın, bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa etmişti. Yalçın bu süreci gazetemize özel olarak verdiği röportaj ile anlattı. Cevat Yalçın Sorularımıza açık ve net şekilde cevapladı.

CHP’den Neden Aday Oldunuz?
CHP’ye üye olmam şöyle başladı. Cumhuriyet Halk Partisi Derneğimiz olan Sinoplular derneğine teklifte ’’Derneğinizi temsil edecek bir meclis üyesi adayı istiyoruz’’ bulundular. Derneğimiz beni ön görerek beni aday gösterdiler. Derneğimin verdiği bu asil görevi kabul ederek aday olarak siyasete girdim.

CHP’den Neden İstifa Ettiniz?

Meclis üyesi arkadaşlarımızla çalışmalara devam ederken, CHP Darıca ilçe yönetimi yenileyip Başkanlığa Gökhan Aktaş’ın gelmesi itibariyle meclis üyeleri ve yönetim arasında kopukluk meydana geldi bunu defalarca parti yönetimine bildirdim ancak, ısrarlarıma rağmen düzelmedi bu kopukluk akabinde kopukluğun önüne geçilemeyeceğini anladım ve inandım bu yüzden partimden istifa ettim. Yüksek Seçim Kuruluna yazılı istifa dilekçemi sundum.  Kopukluk olduğunun ispatı da iki hafta oldu istifa edeli hala hiçbir üst yönetimden kimse aramadı. Benim istifam ile alakalı basında çıkan Yakup Törk ile haberler de asılsızdır Yakup Törk Saygı duyduğum kişiliktir. İstifamla hiçbir alakası yoktur.


İstifadan Sonra Size Hain Diye Hitap Edenler İçin Neler Söylemek İstersiniz?

Bana hain diyenler 2004 yılında korkmaz Özdemir’in karşısına Turgay Keskin’i DSP’den aday çıkartıp, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Kaybetmesine neden olanlardır. Beni hain ilan edenler Cumhuriyet Halk Partisi bir milyon Türk lirası verirseniz aday olurum diyenlerdir. Bana hain diyenler, Partiyi ilçeden değil Çorbacı’dan yönetmeye çalışanlardır. CHP genel Başkanı’nın Bayramoğlu’nda bir otelde toplantı yaparken bunu koruma polisinden ve kahvede okey oynarken öğrenen eski ilçe başkanıdır.

Cevat Bey Son Olarak Eklemek İstediğiniz Cümleler Var mı?
Ben hayatım boyunca siyasetten evime ekmek götürmedim. Geçmiş dönem CHP belediye iktidarıyken şuğurlandırmadan rant elde edip villada oturup jip’e binenler beni eleştirme haddine sahip değillerdir. Meclis üyesi arkadaşlarımla problemim olmadı olmazda benim yolum Mustafa Kemal Atatürk yoludur. İstifam mevcut ilçe başkanı Gökhan Aktaş ve yönetimine tepkidir.

Gazetemizi Tercih Etmeniz Nedeni Nedir?
Yayın hayatına yeni başlamanız münasebetiyle ve Adaletli ilkeli olduğunuza ve olacağınıza inandığım için ve yayına başladığınız günden bugüne haberleri olduğu gibi servis ettiğiniz için.