Anahtar Kelimeler: 'İSTEMEZUK' DEMEKLE OLMAZ
  • Salı 7.8 ° / 0.2 ° kırık bulutlar
  • Çarşamba 2.6 ° / -1.3 ° Mix snow/rain
  • Perşembe 5.8 ° / 1 ° Açık hava

'İSTEMEZUK' DEMEKLE OLMAZ

AK Parti Gebze İlçe Başkanı Recep Kaya, tüm Gebzelilerin merakla beklediği galericiler sitesi ile ilgili kamuoyuna açıklamalarda bulundu.

AK Parti Gebze İlçe Başkanı Recep Kaya, kamuoyunun günlerdir gündeminde olan Askeri Kışla alanına yapımı düşünülen Galericiler sitesi ile ilgili görüşlerini açıkladı. Galericiler sitesinin yapımı planlanan alanın tüm inisiyatifinin TOKİ de olduğuna dikkat çeken Kaya muhalefetin işi sulandırdığını ifade ederek vatandaşların doğru bilgilendirilmediğini iddia etti. 

 

TİCARİ ALAN

“ Bilindiği üzere askeri alan TOKİ’den Büyükşehir’e devredilirken bir kısım alan ticari alan olarak belirlenmiş. Bu alanda tüm inisiyatif TOKİ’de. Gebze’nin en önemli sorunlarından biri trafik. Bu proje Gebze’nin trafik sorununa ciddi bir rahatlama getirecek. Galericiler sitesinin bu alana yapılması Gebze için bir kazançtır. Gebze’de bu projenin hayata geçirilebileceği daha elverişli bir alan yok. Galericiler sitesinin yanı sıra kentimize bir küçük sanayi sitesi de gerekiyor. Gebze her geçen gün  büyüyen ve gelişen bir kent. Bazı alanların artık kentin dışına doğru taşınması gerekiyor.”

 

TRAFİK SORUNU ÇÖZÜLMELİ 
“İlçemizin trafik sorununu ortadan kaldıracak keskin projeleri hayata geçirmek mümkün değil. Alternatifler üretmek trafiği rahatlatmak gerekir. Kent merkezinde ticaret yapan galerici esnafını böyle bir proje ile bir araya toplamak kent merkezinde oluşan yığılmayı ortadan kaldıracaktır. Böylelikle mevcut yolların daha verimli şekilde kullanılması sağlanacaktır.”

 

PROJE GETİRSİNLER, OTURUP KONUŞALIM
Projenin detayları ile ilgili doğru bilgilerin kamuoyu ile paylaşılması için biraz zamana ihtiyaç olduğunu belirten AK Parti Gebze İlçe Başkanı Recep Kaya açıklamalarının devamında ise şu sözlere yer verdi. 

“ Bir sorunu ortadan kaldırabilmek için “ İstemezuk” demekten ziyade çözüm üretmek gerekiyor. Muhalefet çözüm üretmekten çok bilgi kirliliği oluşturarak işi sulandırmanın peşine düşüyor.  Şehre değer katacak işlerin önüne sadece muhalefet olmak için geçmeye çalışmanın bir manası yok. Bu huylarından vazgeçmeliler. 
Proje zaten tüm detayları ile birlikte siyasi partilerin temsilcilerinin yanısıra sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılımı ile yapılıyor. Galericiler sitesini tamamen şehrin dışına çıkarırsanız, esnaf o alana gitmekte zorlanır. Proje KBB’nin imar komisyonunda değerlendirilen konuşulan bir proje. Tüm partilerin temsilcileri var mecliste. Gebze’ye değer katacak bir projeye karşı çıkmak hiçbir anlam taşımıyor. “

 

SİTE, MİLLET BAHÇESİ İÇİNDE DEĞİL

“Galericiler sitesinin, Millet bahçesinin içinde yer almadığını özellikle ifade etmek istiyorum. Bu kamuoyu oluşturmak için ortaya atılan bir algı. Vatandaş yanlış bilgilendiriliyor. Millet bahçesi Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı üzere 400 dönümlük alana yapılacak. Galericiler sitesi ise bu alanın dışında kalan ve ticari alan olarak belirlenen alanda hayata geçirilecek. Yaşadığımız şehre değer katmalıyız. Değer katan projeleri inşa etmeliyiz. Galericiler sitesi Gebze’ye artı değer katacak bir projedir. Kentin merkezinin daha refah ve yaşanabilir olması için sadece Galericilerin değil, küçük sanayi sitesinin, marangozhanelerin, küçük imalathanelerin şehir dışına belirli bir takvim dahilinde çıkarılması kentin geleceği adına elzemdir. Ama bu esnafı kent merkezinden çıkarırken dağ başına da atmanın bir anlam ifade etmesi söz konusu olamaz.”