Anahtar Kelimeler: KAYMAKAM GÜLER DENETİMDE!
  • Pazar 14 ° / 3 ° Bulutlu
  • Pazartesi 17 ° / 8 ° Fırtına
  • Salı 17 ° / 7 ° Bulutlu

KAYMAKAM GÜLER DENETİMDE!

Koronavirüs’ün ilimizde en yaygın olduğu yer Gebze.

İstanbul’a olan yakınlık, aile ve akrabalık ilişkilerinin güçlü olması ve binlerce fabrika bulunmasından dolayı Gebze’de virüs hızlı yayılım gösteriyor. Bu nedenle Gebze kaymakamı Mustafa Güler, mücadelede en ön safta yer alan isimlerin başında geliyor. Kaymakam Güler, son iki aydır mesai kavramını unuttu. Gelen her yeni genelgeyi Gebze’de harfiyen uygulamak için sağlık ekipleri ve kolluk kuvvetleriyle beraber hareket eden Güler, ne hafta sonu tatili dinliyor ne de akşam dinlenmesi. Gece yarılarına kadar Gebzelilerin sağlığı için çalışan Güler, hafta sonu da çeşitli iş yerlerinde denetimlere katıldı. 

 

İŞ YERLERİNE UYARILAR

Kaymakam Mustafa Güler, Belediye Başkan Yardımcısı Selamet Güner, İlçe Emniyet Müdürü Adil Uğur Bilgili, Gebze Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Umur ile birlikte iş yerlerinde denetleme yapıldı. Polis ve zabıta ekiplerinin katıldığı denetimlere vatandaşların toplu halde bir arada bulundukları cafe ve restaurantlar ile birlikte ilçede kurulan Tatlıkuyu Pazarı da denetlendi. Güler; “Koronavirüs ile mücadele kapsamında virüsün yayılma ve bulaşma hızının artması, vaka sayısının önüne geçilmesi yönünde İçişleri Bakanlığı genelgesine ve Kocaeli Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu kararlarına istinaden denetimler yapıyoruz. Denetimlerde sosyal mesafeye ve maske kullanımına dikkat edilmesi, çalışanların ve müşterilerin ürünlere asgari düzeyde temas etmeleri ve işyerlerinde hijyen kurallarına uyulması konularında bilgilendirme ve uyarılarda bulunuyoruz.” Dedi.

 

EV ZİYARETLERİNİ ERTELEYELİM

Tedbirlere uymayanlara cezai işlem uygulandığını bir kez daha hatırlatan Güler, “Koronavirüs ile mücadelede esnafımızın tedbirleri alıp almadığını kontrol ediyoruz. Tüm uyarılara rağmen tedbirlerini almayan vatandaşlarımıza, esnaflarımıza idari işlemlerimizi uyguluyoruz.  Her zaman hatırlatmakta fayda bulduğumuz konular var. Koronavirüs ev ortamında ve aile arasında bulaştırma oranı hızla yükselmektedir. Virüsün yayılma hızını azaltmak için ev ziyaretlerini lütfen erteleyelim. Kalabalık ortamlardan uzak duralım. Başkalarının hayatını tehlikeye atarak vebale girmeyelim!” şeklinde konuştu.