Anahtar Kelimeler: ‘YILDIZLI’ KIYAK
  • Salı 21 ° / 11 ° Sağanak
  • Çarşamba 17 ° / 10 ° Parçalı bulutlu
  • Perşembe 20 ° / 8 ° Güneşli

‘YILDIZLI’ KIYAK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ilimizi ziyaretinde Büyükşehir Belediye Başkan adayı nabzeti olarak ilan ettiği İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet hakkında iddiaların ardı arkası kesilmiyor.

Henüz 31 Mart yerel seçimlerinin üzerinden iki yıl geçmiş olmasına rağmen 24 aylık hizmet karnesi şaibelerle dolu İzmit Belediyesi’nde CHP İl Başkanı Özgür Harun Yıldızlı’nın amcaoğlu Berkay Dorukhan Yıldızlı’nın şirketine emanet usulü ile aktarılan 313 bin 217.98 liralık tutar Kocaeli’de siyasi gündemin ilk maddesi oldu.

CHP Kocaeli İl Başkanı Özgür Harun Yıldızlı’nın kuzeni Berkay Dorukhan Yıldızlı’nın sahibi olduğu BKG Ticaret 1 Ocak 2020-31 Aralık 2020 tarihleri arasında İzmit Belediyesi’ne 39 fatura kesti. Bu 39 faturanın toplam tutarı 313 bin 217.98 lira tutarında oldu. Emanet usulü yoluyla BKG Ticaret’ten satın alınan hizmet ve tedarik bedelleri siyasi kulislerde ‘kuzene kıyak’ olarak nitelendirildi. Berkay Dorukhan Yıldızlı’nın önceki dönem CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın makam şoförü olduğu biliniyor. Konuya ilişkin bilgi almak isteyen gazetemiz muhabirine İzmit Belediyesi yetkilileri ve BKG Ticaret yetkililerince herhangi bir açıklama yapılmazken AK Parti grubunun konuyu önümüzdeki hafta yapılacak Büyükşehir Belediyesi Meclisi’ne taşıması bekleniyor.

Yıldızlı ailesinin şirketiyle İzmit Belediyesi’nin ticari ilişki içinde bulunmasından rahatsız olan bir grup Cumhuriyet Halk Partili’nin de bu ilişkiyi genel merkez düzeyine taşıyacağı kulislerde konuşuluyor.