BÜLENT IŞIK


AFFETME BİZİ ÇOCUK

Bırakın CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun kesin talimatını, bırakın CHP olmayı insan olarak dahi Tugay Adak’a sahip çıkmamanın hesabını vicdanınızda veremeyeceksiniz.


Kocaeli'nin Kartepe İlçesi'nde Sarımeşe’de yaşıyordu Tugay Adak. Sosyal demokrasiye,hukukun üstünlüğüne,Atatürk ilke ve inkilaplarına bağlı bir Türk genciydi. 2014 yılında gerçekleştirilen yerel seçimlerde mensubu bulunduğu Cumhuriyet Halk Partisi’nin seçim çalışmaları sırasında bayrak asmak için çıktığı ağaçtan düşerek yaralandı. Hastaneye kaldırılan Tugay,düştüğü sırada başının yere çarpması sonucu bir gözünü kaybetti. Kısmi olarak görme engelli olan Tugay, bir süre sonra görme duyusunu tamamen kaybetti. Tek bir hayali ve ideali vardı Tugay’ın, çalışabileceği, ailesinin ekonomisine katkı sağlayabileceği bir iş istiyordu...

Prim borçları nedeniyle emekli olamayan annesini Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gençlik Kolları düzenlediği bir etkinlikle emekli etti.

“CHP’den davacı ol milyon lira tazminat alırsın” diyenlere ‘Olmaz öyle şey,ben babama ne derim. Ölürsem Atatürk’ün yüzüne nasıl bakarım’ diye reddetti. Kocaeli ziyareti sırasında Gençlik Kolları tarafından durumu genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na aktarılan Tugay için gereken her şeyin yapılması talimatını verdi sayın Kılıçdaroğlu.

Aradan tam 7 yıl geçti. İşsizlik,yoksulluk,engelli olmak ve hepsinden önemlisi sahipsiz kalmak Tugay Adak kardeşimizi içinden çıkılmaz bir bunalıma itti. Tugay en çokta sahipsizliği hazmedemedi.  Ve Tugay kendisine sahip çıkılmamasının cezasını canıyla ödeyerek, önceki gün yaşamına son verdi.

Altı okun altısında da emeği olan emekçi bir kardeşimizi sahipsiz bırakmanın büyük hüznü ve acısı içindeyiz. Türkiye'nin en büyük sanayi kentinde adını sadece ve sadece meclis sırasına yazabildiğimiz Tugay artık yok.  İhtişamlı törenlerde karşısında esas duruşa geçmiş, ceketleri ilikli örgüt mensuplarını görmeye meraklı, bulundukları makamı elde ettikleri siyasi imtiyazları Tugaylara borçlu olduğunu unutan sözüm ona İl Başkanı Harun Yıldız, milletinvekili olmuş, milletinden ve hatta örgütünden bir haber Haydar Akar’lara Tahsin Tarhan’lara ve Fatma Kaplan Hürriyet’lere duyurulur. Tugay artık yok!

Bırakın CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun kesin talimatını, bırakın CHP olmayı insan olarak dahi Tugay Adak’a sahip çıkmamanın hesabını vicdanınızda veremeyeceksiniz.

Bu partinin her sokakta bayraklarını asan, pankartlarını ellerinde taşıyan, sandıkta ‘namus’ dediğimiz oylarını koruyan,gittiğiniz veya gideceğiniz her toplantıya sizlerden saatler önce gidip, siz geldiğinizde sloganlarla,alkışlarla, kalplerinde taşıdıkları inanç ve gururla sizleri bağırlarına basarak karşılayan Tugaylara hesap veremeyeceksiniz.

İl Başkanı Harun Yıldız, yüce meclisin başkanvekilliği koltuğunu Tugaylara borçlu olan Haydar Akar, ülkenin kurucu partisinin milletvekili koltuğunu Tugaylar sayesinde kazanan Tahsin Tarhan, İzmit belediye başkanlığı koltuğunu, sabahlara kadar yarı aç yarı tok sizin için İzmit sokaklarında nöbet tutan Tugaylara borçlu olan Fatma Kaplan Hürriyet  bugünden sonra ne yaparsanız yapın Tugay Adak geri gelmeyecek. Biz size ne kadar öfke duysak, ne kadar sitem etsek Tugay Adak geri gelmeyecek.

Bilmeniz gereken sadece şu; cumhuriyetin ve istiklalin ebedi bekçisi olan Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları’nın Tugayları hiçbir zaman bitmeyecek. Umarım yapılacak ilk seçimde sizlerin yerinde örgütüne, milletine ve ülkesine sahip çıkacak, örgütüne hizmetkar olacak isimler yer alacak. Bizim vicdanlarımızda artık sizlerin hiçbir hükmü yok. Tugay bizi affetmeyecek,affetmemeli,biz de sizi asla affetmeyeceğiz.

Henüz 27 yaşında hayatının en renkli yaşanması gereken döneminde sahipsiz bırakılarak canına kast edecek duruma getirdiğiniz Tugay, bizi affetme çocuk!

Ruhu şad olsun!