Remziye Özpolat


AİLE OLMANIN ÖNEMİ

Mutluluk ve ömür boyu huzur beklentisi ile kurulan evlilik müessesi zaman içerisinde zafiyete uğrayarak sıkıntılı süreçlerin yaşanmasına kadar gidebiliyor.


Büyük hayaller ile kurulan aile bağları çatırdarken, çiftler bu durumun önüne geçebilmek için çaresiz kalabiliyorlar.

Birçok aile içi ve dışı nedenler ailevi sorunlara sebep olabilmekte, zaman zamanda her iki durum bir arada yaşanabilmekte ve süreç maalesef boşanma ile sonlanırken, sürecin uygun bir şekilde yönetilmemesi çocuklar açısından da sorunlara neden olabilmektedir.

Evlilik danışmanlığında aile üyeleri tek tek ele alınsa da, amaç ailenin genelini irdelemek ve huzuru inşa etmektir. Değinmemiz gereken püf nokta ise bu huzurun İnşasının  bireyleri değiştirerek değil aile oluşturan fertlerin iletişim biçimini yenileyerek yapılıyor oluşudur.

Evlilik sürecinde; şiddetli tartışmalar yaşıyorsanız ve yaşadığınız tartışmalar kavgaya dönüşüyorsa, eşiniz ile diyalog problemi yaşıyorsanız, kendinizi sürekli öfkeli hissediyorsanız, güven problemi yaşıyorsanız, cinsel açıdan birbirinize karşı uzaklaşma hissediyorsanız, ortak yönleriniz azaldıysa, yaşadıklarınız beklentileriniz ile örtüşmüyorsa, mutsuzsanız ya da eşinizin kişilik özellikleri arasında sizi rahatsız edecek nitelikler varsa evlilik danışmanına ihtiyaç duyuyorsunuz demektir.

AİLE DANIŞMANI

Remziye Özpolat

0533 954 33 36

Ozpolatdanismanlik.com