Gökhan Aslan


TELEVİZYONDA GÖRÜNMEYEN GERÇEKLER

Merhaba Çok Kıymetli Kocaeli Nabız Gazetesi Okuyucuları.


Aslında şu pandemi döneminde çoğumuzun yapmış olduğu standart hale gelen alışkanlıklarımızdan birisidir televizyon izlemek. Eskiden güzel diziler filmler olduğunda alırdık ailece çekirdeğimizi çayımızı kahvemizi çerezimizi otururduk hep birlikte televizyon başına. Keyifle izler keyifler güler yada hüzünlenip ağlardık. Peki, hiç düşündünüz mü bu işin mutfağında neler dönüyor diye. Belki de bize ne bundan diyeceksiniz ama bilmenizde fayda var diye yazmak istiyorum bunları.

Bu sektör öyle bir sektördür ki aslında bilinçaltı kontrol mekanizma sistemine etki edebilecek olan en değerli yapı taşı desem şaşırırsınız ama haklı yanlarımı da düşünmeye başlarsınız. Haksız isem haksızsın diyin bana ama mesela bir milli maçı izlediğimiz zaman spikerin anlatımı bizim heyecanımızı en yukarı taşıyan etkenlerden birisidir değil mi. yada bir ana haber bülteni izlediğimiz zaman konuşması ve diksiyonu yüksek olan bir haber spikeri birde haberin üzerine güzel yorumları ekleyip fikrinizin içerisinde birçok veriyi üst düzeye taşıyıp düşüncelerinizin yönünü bile değiştirebiliyor. Hele bazen isteyerek öyle hatalar yapıyorlar ki bir anda bakıyorsunuz tarafçılık başlamış ve insanlar birbirine düşman gibi bakıyor. Şimdi diyeceksiniz ki arkadaş o zaman yapmasınlar bu davranışları adam gibi işlerini yapsınlar diye. Kusura bakmayın arkadaşlar onlarda bu kafa içerisinde olmasalar ne bu işten para kazanabilirler nede kendi itibarlarını yukarılara taşıyabilirler. Gerçi bu adamların işi bu mesleğe gönül vermek değil tek dostları para olması sebebiyle para nerdeyse ben ordayım kafasındaki insanlardır.

Bölgemizde son zamanlarda bizimde fazlası ile dikkatimizi çeken bir durumu bahsedeceğim size. Sizlerde farkındasınızdır ki özellikle seçim dönemi yaklaştığı zaman birçok internet televizyonu açılır. Bu televizyonlara programcılar davet edilir. Sonra siyasi isimlere yön verilmeye başlanır. Ve en sonunda ise buralardan ciddi paralar kazanılır. Tamam emek gösteriyorsan ve bu sektörde gerçekten tecrübeli isimlere sahipsen tabi parada kazanacaksın. Ama bu işi birde taraflı olarak yaptığın zaman o televizyon oluyor taraflı televizyon kanalı. Paralarda geliyor ya hani. Gittiği yere kadar gider sonrada kapatırız. Cihaz zaten bizim paraya çevirir yolumuza bakarız derler.

 Bu işler bu kafa ile yapılacak olan işler değildir. 3-5 tane adamı bağlayıp gemisi yürütülecek durumlar ise hiç değildir. Bu işin mutfağından yetişmiş birisi olarak adeta gülüp geçiyorum televizyonculuk oynayanlara. Ama çok güzel bir söz var yakın zamanda fazlası ile kullanılmaya başlanan ve yeniden refah partisi gençlik kolları ve il ilçe örgütlerinin kullandığı. Onlar diyorlardı ki Biz Geriye Dönersek Siz Deliye dönersiniz diye. Bu sözü duyduktan sonra o kadar çok gözümde canlanmaya başladı ki anlatamam sizlere.

İşte bu sebep dolayısı ile bu sektörün gerçek sahiplerinin artık piyasaya çıkma vaktinin geldiğini düşünüyor ve yakın zamanda NABIZ TV ile yeniden bu işin nasıl yapılacağını göstermek için bu platformlara geri dönüş yapmayı hedefliyorum açıkçası. Yani bu dakikadan sonra kaliteyi görmek ve karşılaştırmak için gerçekleri göreceğiniz bir televizyon kanalı kuruluyor Gebze’mizde. Hem de öyle 2 3 tane dandik kamera 2-3 dandik mikrofonla değil. Bu işin ehli olan insanların bile gıpta ile bakacağı bir sistem ile geliyor.

            Fazla uzatmadan çok yakında televizyon olarak görüşmek üzere... Ben geri dönüyorum. Kim deliye dönecek hep birlikte göreceğiz.

 

            Sağlıcakla Kalın... Takipte Kalın...